Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 08.05.2015, sygn. IPPP2/4512-121/15-2/IZ, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/4512-121/15-2/IZ
Czy w przypadku sprzedaży towarów na rzecz konsumentów (osób fizycznych, nieprowadzących działalności gospodarczej) Spółka może skorzystać ze zwolnienia z obowiązku prowadzenia ewidencji obrotu przy zastosowaniu kas rejestrujących, w tym wystawiania i wydawania paragonów fiskalnych w sytuacji gdy płatności za towary następują kartą płatniczą, przelewem bankowym oraz za pobraniem kurierowi (przewoźnikowi), który następnie przekazuje otrzymane płatności na rachunek bankowy Spółki?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Strony przedstawione we wniosku z dnia 11 lutego 2015 r. (data wpływu 12 lutego 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie korzystania ze zwolnienia z obowiązku prowadzenia ewidencji obrotu przy zastosowaniu kas rejestrujących:
- w części dotyczącej zapłaty otrzymywanej przelewem bankowym i za pośrednictwem kuriera (przewoźnika) jest prawidłowe,
- w części dotyczącej zapłaty otrzymywanej kartą płatniczą jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 12 lutego 2015 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie korzystania ze zwolnienia z obowiązku prowadzenia ewidencji obrotu przy zastosowaniu kas rejestrujących.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe:
H. Sp. z o.o. (dalej: H. PL lub Spółka) jest Spółką wchodzącą w skład grupy H. Spółka prowadzi w Polsce sprzedaż towarów - odzieży - na rzecz polskich konsumentów za pośrednictwem stacjonarnych sklepów.Grupa H., planuje rozszerzyć swoją działalność w Polsce i sprzedawać towary również za pośrednictwem platformy internetowej (on-line). Sprzedaż za pośrednictwem platformy internetowej ma być realizowana poprzez spółkę H. PL działającą jako agent spółki H. G. - szwedzkiej spółki, zarejestrowanej dla celów VAT w Polsce.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right