Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 12.05.2015, sygn. IPPP3/4512-258/15-2/JŻ, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/4512-258/15-2/JŻ

Określenie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Polski, opodatkowanie świadczonych usług oraz prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r. poz. 749 z późn. zm.) oraz § 8 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Strony, przedstawione we wniosku z dnia 30 marca 2015 r. (data wpływu 1 kwietnia 2015 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Polski, opodatkowania świadczonych usług oraz prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 1 kwietnia 2015 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Polski, opodatkowania świadczonych usług oraz prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe:

Spółka - osoba prawna prawa białoruskiego, jest zarejestrowanym podatnikiem VAT, prowadzącym działalność w zakresie usług transportowych (transport towarów) na terenie państw trzecich oraz Unii Europejskiej. Obecnie Wnioskodawca na terenie Polski wynajmuje (wydzierżawia) miejsca parkingowe dla postoju tirów, którymi wykonywany jest transport, tranzyt przez terytorium Polski, a także świadczy usługi transportowe na rzecz podmiotów mających swoją siedzibę na terenie Polski (w małej skali). Miejsca parkingowe umożliwiają Spółce znaczne ograniczenie kosztów związanych z przymusowym postojem związanym np. z kontrolą Inspekcji Transportu Drogowego lub policji, a także pozwalają na dokonywanie prostych napraw lub postoju na terytorium Polski. Spółka ponadto, w zakresie, w jakim nie korzysta z tych miejsc parkingowych, podnajmuje je swoim kontrahentom z Polski.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00