Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 05.02.2015, sygn. IPPP2/443-1109/14-2/RR, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/443-1109/14-2/RR

Możliwość archiwizowania w formie elektronicznej dokumentów otrzymanych w formie papierowej

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749 z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Strony  przedstawione we wniosku nadanym w dniu 6 listopada 2014 r. (data wpływu 10 listopada 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie archiwizowania w formie elektronicznej dokumentów otrzymanych w formie papierowej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 10 listopada 2014 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie archiwizowania w formie elektronicznej dokumentów otrzymanych w formie papierowej.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Spółka S.A. (zwana dalej Spółką lub Wnioskodawcą) jest operatorem telefonii komórkowej, świadczącym różne usługi telekomunikacyjne dla klientów indywidualnych, podmiotów gospodarczych oraz instytucjonalnych.

Spółka dokonuje zakupu towarów i usług związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej i otrzymuje od dostawców dokumenty potwierdzające świadczenie przez nich usług i dokonywanie dostaw towarów, takie jak faktury zakupowe, faktury korygujące VAT, duplikaty tych dokumentów, załączniki do faktur, rachunki, noty odsetkowe, noty księgowe (zwane dalej dokumentami).

Większość z wymienionych powyżej dokumentów otrzymywanych przez Spółkę wystawiana jest w formie papierowej.

W celu zachowania lepszego obiegu dokumentów, Spółka wdrożyła system, pozwalający na konwersję papierowych dokumentów do formy elektronicznej (dalej zwany skanowaniem) oraz przechowywanie ich na serwerze Spółki znajdującym się na terytorium Niemiec.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00