Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 06.02.2015, sygn. IPPP3/443-1125/14-2/KT, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-1125/14-2/KT

wyłączenie z opodatkowania planowanej przez Spółkę sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa na rzecz Spółki celowej

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. z 2007 r. nr 112, poz. 770, z późn. zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 4 listopada 2014 r. (data wpływu 10 listopada 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie wyłączenia z opodatkowania planowanej przez Spółkę sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa na rzecz Spółki celowej - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 10 listopada 2014 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie wyłączenia z opodatkowania planowanej przez Spółkę sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa na rzecz Spółki celowej.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Spółka jest podmiotem zarejestrowanym na potrzeby podatku od towarów i usług. Przedmiot działalności Spółki, zgodnie z PKD przyjętym w statucie, obejmuje w szczególności kupno i sprzedaż nieruchomości na własny rachunek jak również wynajem i zarządzanie nieruchomościami własnymi lub dzierżawionymi.

W przyszłości, na potrzeby prowadzenia działalności w zakresie wynajmu nieruchomości, Wnioskodawca otrzyma w drodze wkładu niepieniężnego (aportu) budynki biurowe, budynki administracyjno-biurowe oraz parkingi (Nieruchomości). Niewykluczone jednak, że w związku z zamiarem usprawnienia funkcjonowania struktury, w której działa Spółka, poprzez skoncentrowanie działalności związanej właśnie z wynajmem nieruchomości w podmiotach odrębnych prawnie i organizacyjnie lecz powiązanych ze Spółką, Wnioskodawca przeprowadzi restrukturyzację wewnętrzną.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00