Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 10.02.2015, sygn. IPPP2/443-1139/14-2/MM, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/443-1139/14-2/MM
uznanie czasopisma lokalnego za czasopismo specjalistyczne podlegające opodatkowaniu preferencyjną stawką podatku w sytuacji dodania do niego bezpłatnego programu telewizyjnego oraz w sytuacji zawarcia w nim reklam ogólnopolskich o określonej powierzchni
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. 2012 r., poz. 749 z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 14 listopada 2014 r. (data wpływu 19 listopada 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania czasopisma lokalnego za czasopismo specjalistyczne podlegające opodatkowaniu preferencyjną stawką podatku w sytuacji dodania do niego bezpłatnego programu telewizyjnego oraz w sytuacji zawarcia w nim reklam ogólnopolskich o określonej powierzchni jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 19 listopada 2014 r. wpłynął wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania czasopisma lokalnego za czasopismo specjalistyczne podlegające opodatkowaniu preferencyjną stawką podatku w sytuacji dodania do niego bezpłatnego programu telewizyjnego lub reklam ogólnopolskich o określonej powierzchni.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: Spółka lub Wnioskodawca) jest wydawcą prasy w Polsce, w tym dziennika ogólnopolskiego , dzienników regionalnych. Ponadto, Spółka wydaje czasopisma lokalne, w tym tygodniki i dwutygodniki. Niniejszy wniosek o interpretację dotyczy wydawanych przez Spółkę czasopism lokalnych - tygodników i dwutygodników (Czasopisma). Każde z Czasopism posiada odrębny numer ISSN, jest objęte kodem PKWiU 58.14.1 i CN 4902 oraz co do zasady spełnia następujące warunki:
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right