Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 21.01.2015, sygn. IPPP2/443-1080/14-2/MM, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/443-1080/14-2/MM
uznanie zespołu składników materialnych i niematerialnych za zorganizowaną część przedsiębiorstwa oraz brak opodatkowania podatkiem transakcji wydzielenia
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. 2012 r., poz. 749 z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 30 października 2014 r. (data wpływu 31 października 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania zespołu składników materialnych i niematerialnych za zorganizowaną część przedsiębiorstwa oraz braku opodatkowania podatkiem transakcji wydzielenia jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 31 października 2014 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania zespołu składników materialnych i niematerialnych za zorganizowaną część przedsiębiorstwa oraz opodatkowania podatkiem transakcji wydzielenia.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
A. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: Spółka Dzielona lub Wnioskodawca) jest podmiotem należącym do międzynarodowej grupy kapitałowej A. (dalej: Grupa) działającej w branży farmaceutycznej (działalność Grupy obejmuje m.in. badania dotyczące leków oraz innych produktów leczniczych, produkcję oraz rejestrację leków jak również dystrybucję leków oraz produktów leczniczych).
Wnioskodawca jest czynnym podatnikiem podatku VAT oraz podlega nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w podatku dochodowym od osób prawnych.
Wnioskodawca planuje przeprowadzenie podziału przez wydzielenie (dalej: Transakcja), który zostanie zrealizowany poprzez przeniesienie części majątku Spółki Dzielonej, tj. Działu E. (art. 529 § 1 pkt 4 ustawy z dnia 15 września 2000 r. Kodeks spółek handlowych (Dz.U. Nr 94, poz. 1037, z późniejszymi zmianami, dalej jako KSH) na istniejącą polską spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: Spółka Przejmująca). W wyniku przeprowadzenia podziału Spółka Dzielona nie zostanie wykreślona z rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego i będzie kontynuowała swoją działalność gospodarczą w pozostałym zakresie.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right