Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 26.02.2015, sygn. IPPP1/4512-15/15-2/AW, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/4512-15/15-2/AW

odliczenie pełnej kwoty podatku VAT od zakupów związanych z udostępnieniem pojazdów samochodowych

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 18 grudnia 2014 r. (data wpływu 12 stycznia 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie odliczenia pełnej kwoty podatku VAT od zakupów związanych z udostępnieniem pojazdów samochodowych jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 12 stycznia 2015 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie odliczenia pełnej kwoty podatku VAT od zakupów związanych z udostępnieniem pojazdów samochodowych.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Spółka T. sp. z o.o. (dalej jako: Spółka lub T.) w celu realizacji podpisanej w dniu 13 października 2014 r. umowy z G. dotyczącej Zarządzania Kontraktem Budowy autostrady, w tym pełnienia nadzoru inwestorskiego (dalej jako: Umowa) zobowiązana jest do udostępnienia czterech środków transportu (samochodów osobowych w rozumieniu ustawy o VAT) Zamawiającemu, o parametrach zgodnych z wymaganiami zawartymi w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia (dalej jako: SIWZ). Bezpośrednio po nabyciu samochodów osobowych przez okres kolejnych 35 miesięcy ze środków transportu nie będzie korzystać Spółka i jej pracownicy lecz osoby trzecie. Udostępnienie środków transportu będzie miało miejsce za wynagrodzeniem, którego wysokość została określona w Formularzu Cenowym. Zgodnie z § 4 Umowy wynagrodzenie będzie płatne w okresach miesięcznych, odpowiednio do rzeczywistego czasu trwania Umowy. Łączne miesięczne wynagrodzenie spółki T. z tytułu rozliczenia kosztów administracyjnych m.in. udostępnienia środków transportu ustalane jest od dnia rozpoczęcia wykonywania usługi do wystawienia ostatniego Świadectwa Przejęcia. Zatem ostatecznym odbiorcą całej usługi, w tym udostępnienia pojazdów samochodowych, jest Zamawiający - G..

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00