Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 04.02.2015, sygn. IPPP3/443-1137/14-3/IG, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-1137/14-3/IG
1. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym przedstawione przez Spółkę w opisie zdarzenia przyszłego procedury przechowywania faktur VAT wyłącznie w formie elektronicznej i niszczenia dokumentów w wersji papierowej po ich zeskanowaniu i zarchiwizowaniu w formie elektronicznej spełniają warunki przewidziane w przepisach uptu?2. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym na przysługujące Spółce prawo do odliczenia VAT naliczonego wpływać nie będzie to, że oryginały faktur VAT w formie papierowej, na których wykazano ten podatek naliczony, będą archiwizowane wyłącznie w formie elektronicznej i będą niszczone po uprzedniej elektronicznej archiwizacji zgodnie z procedurami przedstawionymi w opisie zdarzenia przyszłego?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 14 listopada 2014 r. (data wpływu 17 listopada 2014 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie przechowywania faktur w formie elektronicznej oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 17 listopada 2014 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie przechowywania faktur w formie elektronicznej oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Spółka lub Wnioskodawca) w ramach prowadzonej działalności nabywa towary oraz usługi od dostawców mających siedzibę na terytorium Polski oraz dostawców mających siedzibę na terytorium krajów Unii Europejskiej oraz innych krajów. Z uwagi na skalę działalności, Spółka otrzymuje dużą ilość faktur dokumentujących nabycie towarów i usług. Nabywane towary i usługi są wykorzystywane przez Spółkę do wykonywania czynności opodatkowanych podatkiem od towarów i usług.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right