Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 14.01.2015, sygn. IPPP1/443-1454/14-2/KC, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/443-1454/14-2/KC
W zakresie opodatkowania podatkiem VAT dokonywanych transakcji oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur wystawionych przez Koncern.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012r. poz. 749 z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 15 grudnia 2014 r. (data wpływu 17 grudnia 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 17 grudnia 2014 r. wpłynął wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT dokonywanych transakcji oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur wystawionych przez Koncern.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:
Spółka, w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, współpracuje z podmiotami zajmującymi się zarobkowym przewozem towarów i osób (Klienci) w zakresie bezgotówkowych zakupów paliw i akcesoriów, oraz wszelkich usług niezbędnych dla prawidłowego zarządzania flotami pojazdów.
Wnioskodawca zawiera z Klientami umowy o wydawanie i używanie kart flotowych (Karty). Stałym załącznikiem do umów są Ogólne Zasady Użytkowania (OZU) regulujące wspólnie z powyższymi umowami zasady korzystania z Kart.
Spółka posiada w ofercie Karty różnego rodzaju. Karty te nie są kartami płatniczymi i nie uprawniają do pobierania gotówki.
Karty (w zależności od ich rodzaju) umożliwiają Klientom, za pośrednictwem Spółki m.in. (i.) bezgotówkowy zakup paliwa, olejów i smarów, (ii.) bezgotówkowy zakup towarów i usług związanych z obsługą i utrzymaniem pojazdu, (iii.) dokonywanie opłat za drogi, autostrady, mosty i tunele (tzw. odpłatne korzystanie z dróg). Tytułem przykładu, karta U. uprawnia do zakupu paliwa, olejów i smarów, towarów i usług związanych z pojazdem, uiszczania opłat za drogi, podczas gdy D. uprawnia Klientów jedynie do nabywania paliw oraz olejów i smarów oraz regulowania opłat związanych z odpłatnym korzystaniem z dróg. Z kolei karta X. upoważnia do korzystania z autoryzowanych serwisów marki X. po atrakcyjnych cenach.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right