Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 21.01.2015, sygn. IPPP1/443-1267/14-2/AS, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/443-1267/14-2/AS

opodatkowanie transakcji przeniesienia oddziału na odrębną spółkę w wyniku podziału przez wydzielenie

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 249, z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 22 października 2014 r. (data wpływu 27 października 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania transakcji przeniesienia oddziału na odrębną spółkę w wyniku podziału przez wydzielenie i konieczności dokonania korekty jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 27 października 2014 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania transakcji przeniesienia oddziału na odrębną spółkę w wyniku podziału przez wydzielenie i konieczności dokonania korekty.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe:

Sp. z o.o. (dalej też Spółka) prowadzi działalność usługową w zakresie infrastruktury informatycznej, integracji i wdrażania systemów informatycznych oraz rozwiązań informatycznych wspomagających działalność podmiotów gospodarczych i instytucji. Siedziba Spółki oraz biura administracyjne zlokalizowane są w dwóch lokalach , do których Spółce przysługuje spółdzielcze własnościowe prawo (dalej też lokale). W lokalach tych wydzielone pomieszczenia wynajmowane są przez Spółkę podmiotom trzecim. W 2014 roku najem realizowany był na rzecz dwóch podmiotów, przy czym jedna z umów uległa rozwiązaniu i na dzień złożenia niniejszego wniosku, najem odbywał się na rzecz jednego podmiotu. Spółka ma zamiar kontynuować wynajem pomieszczeń w posiadanych zasobach lokalowych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00