Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 22.12.2015, sygn. IBPB-2-1/4514-370/15/MK, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPB-2-1/4514-370/15/MK

Jakie są skutki podatkowe uczestnictwa spółki w systemie cash poolingu?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2015 r., poz. 613, ze zm.) oraz § 7 pkt 2 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działający w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 7 października 2015 r. (data wpływu do Biura 12 października 2015 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych uczestnictwa spółki w systemie cash poolingu jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 12 października 2015 r. wpłynął do Biura ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych uczestnictwa spółki w systemie cash poolingu.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca (dalej: Spółka) jest polską spółką działającą w branży spożywczej, należącą do międzynarodowej grupy V. Grupa (dalej: Grupa). Działalność spółki można podzielić na dwie linie biznesowe, tj.: produkcja i sprzedaż mrożonych produktów piekarskich oraz sprzedaż margaryn i tłuszczów. Produkty są sprzedawane klientom biznesowym, takim jak: sieci sklepów detalicznych, klienci HoReCa (hotele, restauracje, kawiarnie i stacje benzynowe), a także mniejsze supermarkety.

Wnioskodawca zamierza przystąpić do systemu zarządzania płynnością finansową (dalej: cash pooling lub system), zorganizowanego przez bank z siedzibą w Belgii (dalej: Bank Główny) i inne banki uczestniczące i/lub oddziały Banku Głównego (dalej: Banki Uczestniczące; łącznie jako: Banki). V.C.C. NW spółka z siedzibą w Belgii, będąca w tym kraju rezydentem podatkowym, pełni funkcję lidera Systemu (dalej: Pool-Leader) i posiadacza rachunku głównego (dalej: Rachunek główny) w Banku Głównym.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00