Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 14.10.2015, sygn. IBPP4/4513-79/15/PK, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP4/4513-79/15/PK
Zwolnienie alkoholu całkowicie skażonego
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2015 r. poz. 613) oraz § 7 pkt 2 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. z 2015 r. poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z 17 lipca 2015 r. (data wpływu 3 sierpnia 2015 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w przedmiocie zwolnienia alkoholu całkowicie skażonego - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 3 sierpnia 2015 r. został złożony wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku akcyzowego, w przedmiocie wolnienia alkoholu całkowicie skażonego.
We wniosku przedstawiono zdarzenie przyszłe:
Spółka jest podatnikiem podatku akcyzowego, zarejestrowanym na potrzeby akcyzy i podmiotem prowadzącym składy podatkowe na terenie kraju. W ramach prowadzonej działalności gospodarczej, Wnioskodawca zajmuje się m.in.: produkcją płynów do spryskiwaczy szyb samochodowych zawierających w sobie alkohol etylowy skażony całkowicie tj.: skażony zgodnie z art. 30 ust. 9 pkt 1 ustawy o podatku akcyzowym (środkami dopuszczonymi do skażenia alkoholu etylowego na podstawie rozporządzenia Komisji WE nr 3199/93 z dnia 22 listopada 1993 r. w sprawie wzajemnego uznawania procedur całkowitego skażenia alkoholu etylowego do celów zwolnienia z podatku akcyzowego). Produkcja ta realizowana jest na terenie jednego ze składów podatkowych prowadzonych przez Spółkę. Pomimo, że obecnie produkcja płynów do spryskiwaczy z użyciem całkowicie skażonego alkoholu nie stanowi głównego obszaru działalności Spółki, planowane jest rozwinięcie tej części działalności, w związku z czym Spółka może dokonywać nowego rodzaju czynności. Dotyczy to m.in. wprowadzania na teren składu podatkowego Spółki niesprzedanych na rynku płynów do spryskiwaczy zawierających skażony całkowicie alkohol i magazynowanie ich na terenie składu podatkowego Spółki w celu dalszego wykorzystania do produkcji nowych płynów do spryskiwaczy lub utylizacji takiej mieszaniny.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right