Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 11.09.2015, sygn. IBPB-1-2/4510-258/15/MW, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPB-1-2/4510-258/15/MW

ustalenie, w którym momencie Spółka powinna rozpoznać przychód dla celów podatku dochodowego od osób prawnych z tytułu sprzedaży wyrobów na rzecz kontrahenta dokonywanej ze składu konsygnacyjnego w USA

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2015 r. poz. 613) oraz § 4 pkt 2 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. z 2015 r., poz. 643), Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działający w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 1 lipca 2015 r. (data wpływu do BKIP w Piotrkowie Trybunalskim 3 lipca 2015 r., wpływu do tut. Biura 14 lipca 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 3 lipca 2015 r. wpłynął do BKIP w Piotrkowie Trybunalskim wniosek o wydanie interpre-tacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, w którym momencie Spółka powinna rozpoznać przychód dla celów podatku dochodowego od osób prawnych z tytułu sprzedaży wyrobów na rzecz kontrahenta dokonywanej ze składu konsygnacyjnego w USA. Wniosek ten przy piśmie z 9 lipca 2015 r. Znak: IPTBP3/4510-238/15-2/MS został przesłany do tut. BKIP do załatwienia zgodnie z właściwością.

We wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

Spółka (dalej także: Wnioskodawca) jest polskim rezydentem podatkowym prowadzącym dzia-łalność gospodarczą w zakresie produkcji i sprzedaży wyrobów (dalej: Wyroby). W ramach przedmiotowej działalności Spółka współpracuje z podmiotami z zagranicy, w tym m.in. z kontra-hentem z USA (dalej: Kontrahent).

Stosownie do warunków wiążącej Spółkę i Kontrahenta (dalej łącznie: Strony) Umowy składu konsygnacyjnego (dalej: Umowa) Spółka dokonuje dostaw Wyrobów do Kontrahenta za pośred-nictwem składu konsygnacyjnego zlokalizowanego na terenie USA (dalej: Magazyn). W tym celu Wyroby są w pierwszej kolejności transportowane z zakładu Spółki w Polsce (dalej: Zakład) do Magazynu na warunkach ex works (koszt odprawy celnej i organizacji transportu z Zakładu do Ma-gazynu ponosi Kontrahent). Następnie Kontrahent jest upoważniony do pobrania Wyrobów z Ma-gazynu, wskutek czego dochodzi do sprzedaży pobranych Wyrobów (dalej: Sprzedaż Wyrobów). Wyroby są przechowywane w Magazynie w sposób pozwalający na ich identyfikację i są odpo-wiednio oznaczone, jako własność Spółki. Magazyn jest prowadzony przez Kontrahenta i znajduje się na terenie siedziby Kontrahenta (w USA). Zgodnie z Umową na moment pobrania Wyrobów z Magazynu przez Kontrahenta dochodzi do zawarcia umowy sprzedaży Wyrobów i następuje prze-niesienie prawa do rozporządzania Wyrobami jak właściciel ze Spółki na Kontrahenta. Spółka po-zostaje zatem właścicielem Wyrobów do momentu ich pobrania z Magazynu przez Kontrahenta.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00