Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 07.09.2015, sygn. IBPP1/4512-577/15/MG, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP1/4512-577/15/MG

Określenie podstawy opodatkowania dla czynności wniesienia aportem towarów do spółki zależnej.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2015 r. poz. 613) oraz § 2 i § 6 pkt 2 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. z 2015 r., poz. 643) - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działający w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 3 lipca 2015 r. (data wpływu 9 lipca 2015 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia podstawy opodatkowania dla czynności wniesienia wkładu niepieniężnego w postaci towarów do spółki kapitałowej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 9 lipca 2015 r. wpłynął do tut. organu ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia podstawy opodatkowania dla czynności wniesienia wkładu niepieniężnego w postaci towarów do spółki kapitałowej.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca będący podatnikiem VAT czynnym jest wspólnikiem innej spółki kapitałowej z siedzibą w Polsce (dalej Spółka zależna). W związku z realizacją nowych planów inwestycyjnych w ramach grupy kapitałowej do której należy Wnioskodawca podjęto decyzję o podwyższeniu kapitału zakładowego Spółki zależnej. Udziały w podwyższonym kapitale zakładowym objęte zostały przez Wnioskodawcę w zamian za wkład niepieniężny.

Wkład niepieniężny wniesiony przez Wnioskodawcę obejmował różnorakie składniki majątkowe, w tym między innymi składniki spełniające definicję towarów na gruncie ustawy o VAT. Pozostałe składniki wkładu niepieniężnego obejmują wierzytelności własne Wnioskodawcy oraz udziały w spółkach zależnych, których przeniesienie na Spółkę zależną nie będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem VAT. Wartość rynkowa towarów będących przedmiotem wkładu niepieniężnego stanowi 50,8116% wartości rynkowej wszystkich składników wkładu niepieniężnego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00