Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 27.08.2015, sygn. IBPB-1-2/4510-168/15/AnK, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPB-1-2/4510-168/15/AnK
możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na organizację imprezy integracyjnej dla pracowników i ich rodzin w dacie ich poniesienia.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) w zw. z § 9 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. z 2015 r., poz. 643), Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działający w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z 2 czerwca 2015 r. (data wpływu do tut. BKIP 5 czerwca 2015 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na organizację imprezy integracyjnej dla pracowników i ich rodzin w dacie ich poniesienia jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 5 czerwca 2015 r. wpłynął do tut. BKIP wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na organizację imprezy integracyjnej dla pracowników i ich rodzin w dacie ich poniesienia.
We wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:
Spółka organizuje dla swoich pracowników imprezy integracyjne np. jubileuszowe (100 lecie firmy) w formie pikników/festynów pracowniczych. Celem pikniku/festynu jest integracja pracowników, umocnienie ich więzi z pracodawcą polepszenie komunikacji w firmie i wzrost motywacji, a w efekcie zwiększenie wydajności pracy. Impreza ma charakter zamknięty i jest skierowana do pracowników i ich rodzin. Pracownik ma prawo wprowadzić na festyn osobę towarzyszącą oraz dzieci do 18 lat. Wstęp na festyn odbywa się na podstawie przepustki pracowniczej oraz zaproszeń. Przed piknikiem pracownik otrzymuje zaproszenie, które może wymieniać na dostępne w trakcie imprezy posiłki, napoje, piwo. Ponadto dla wszystkich uczestników pikniku organizowane są konkursy i zabawy. Uczestnictwo pracowników w imprezie nie jest obowiązkowe oraz nie wiąże się z powstaniem po ich stronie dodatkowych kosztów, tj. udział pracownika w imprezie jest bezpłatny, wszystkie koszty związane z organizacją imprezy pokrywa Spółka. Organizacja imprezy jest zlecana podmiotowi zewnętrznemu, który w ramach kompleksowej usługi zorganizowania festynu i obsługi technicznej zapewnia organizację części artystyczno-rozrywkowej oraz catering. Zakup usług jest udokumentowany fakturami VAT i sfinansowany ze środków obrotowych firmy.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right