Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 12.08.2015, sygn. IBPP4/4512-196/15/EK, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP4/4512-196/15/EK
sprzedaż wysyłkowa
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) w zw. z § 9 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. z 2015 r. poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z 25 czerwca 2015 r. (data wpływu 2 lipca 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie czy sprzedaż opisana we wniosku stanowi sprzedaż wysyłkową w rozumieniu art. 2 pkt 23 ustawy o VAT oraz czy miejscem dostawy towarów będzie Polska, niezależnie od wartości sprzedaży osiągniętej w danym roku kalendarzowym jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 2 lipca 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie czy sprzedaż opisana we wniosku stanowi sprzedaż wysyłkową w rozumieniu art. 2 pkt 23 ustawy o VAT oraz czy miejscem dostawy towarów będzie Polska, niezależnie od wartości sprzedaży osiągniętej w danym roku kalendarzowym.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
X sp. z o.o. (Spółka) zamierza prowadzić sprzedaż towarów (karma dla zwierząt i inne artykuły przeznaczone dla zwierząt). Sprzedaż ta realizowana będzie za pośrednictwem strony internetowej. Klient logując się na stronę internetową będzie mógł wybrać odpowiadające mu towary i złożyć zlecenie ich zakupu. Płatność dokonywana będzie albo przelewem na konto Spółki, albo za pobraniem pocztowym lub kartą kredytową. Spółka planuje dokonywanie sprzedaży również do odbiorców (klientów) z innych krajów unijnych. Będą to osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej, niebędące podatnikami VAT, które nie mają obowiązku rozliczenia wewnątrzwspólnotowych nabyć czy dostaw towarów.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right