Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 25.05.2015, sygn. IBPP3/4512-241/15/KG, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP3/4512-241/15/KG
Gmina nie ma prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z 17 marca 2015 r. (data wpływu 20 marca 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego związanego z realizacją projektu pn. w związku z planowaną zmianą administratora obiektu Centrum E. P. i E. Ś. O. B. jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 20 marca 2015 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego związanego z realizacją projektu pn. w związku z planowaną zmianą administratora obiektu Centrum E. P. i E. Ś. O. B.
W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Gmina (czynny i zarejestrowany podatnik podatku od towarów i usług) zrealizowała projekt w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa na lata 20072013. Projekt ten realizowany był w dwóch etapach.
W roku 2009 została zawarta umowa o dofinansowanie pierwszego etapu pomiędzy Gminą a Zarządem Województwa, pełniącym funkcję Instytucji Zarządzającej Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa na lata 20072013. W ramach realizacji pierwszego etapu zaadaptowano 2 istniejące schrony powojskowe dla celów edukacyjnych Centrum E. P. i E. Ś. O. B. powstały dwie sale audiowizualne na 140 miejsc i biblioteka ogrodu, Bank N i F, zaplecze socjalne, gospodarcze oraz węzeł sanitarny. Dobudowano do istniejącego schronu segmenty mieszczące laboratoria badawcze, pomieszczenia administracyjne oraz magazyny. Wybudowano terenową pracownię dydaktyczną, wieżę widokową oraz zagospodarowano teren przez budowę obiektów małej architektury i założono kolekcję roślin klimatu umiarkowanego.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right