Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 28.04.2015, sygn. IBPP4/4512-85/15/LG, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP4/4512-85/15/LG

Opodatkowanie sprzedaży telefonów komórkowych w systemie VAT marża

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z 4 marca 2015 r. (data wpływu 5 marca 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania sprzedaży telefonów komórkowych w systemie VAT marża jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 5 marca 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania sprzedaży telefonów komórkowych w systemie VAT marża.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Podatnik - spółka cywilna prowadzi działalność gospodarczą, jest czynnym podatnikiem VAT, zarejestrowanym na potrzeby transakcji z krajami UE.

Głównym przedmiotem działalności podatnika - spółki cywilnej jest handel używanymi towarami - telefonami komórkowymi.

Przez towary używane (telefony komórkowe) rozumie się - ruchome dobra materialne nadające się do dalszego użytku w ich aktualnym stanie lub po naprawie. Nabywane telefony komórkowe przez podatnika, przeznaczane do dalszej odsprzedaży to aparaty odświeżane i refabrykowane tzn. jest to sprzęt zwrócony przez pierwotnego użytkownika z powodu drobnych usterek (np. uszkodzenia obudowy, wyświetlacza, itp.). Usterki zostają naprawione, po czym telefon zostaje oddany do ponownej odsprzedaży, bez gwarancji producenta. Tak naprawiane telefony komórkowe podatnik nabywa w celu dalszej odsprzedaży.

Spółka dokonuje zakupu (nabycia) używanych telefonów komórkowych z krajów trzecich, poza terytorium UE - od firm (podmiotów prowadzących działalność gospodarczą) - dokonując odprawy celnej (dokument SAD) w procedurze uproszczonej. Należności celno-podatkowe powstałe z tytułu importu towarów ujmowane są w deklaracji VAT-7 jako podatek naliczony i należny - zgodnie z art. 33a ustawy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00