Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 12.01.2015, sygn. IBPBI/2/423-1252/14/PC, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPBI/2/423-1252/14/PC

Czy Spółka, po zakończeniu umów leasingowych przejętych w ramach cesji a traktowanych podatkowo jako wynajem, prawidłowo rozpozna przychody i koszty podatkowe związane z przejęciem składników majątku na własność zgodnie z zapisami w tych umowach?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działający w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z 8 października 2014 r. (który wpłynął do tut. BKIP 10 października 2014 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych związanych z zakończeniem umów leasingu finansowego podatkowo traktowanych jako najem - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 10 października 2014 r. wpłynął do tut. BKIP wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych związanych z zakończeniem umów leasingu finansowego podatkowo traktowanych jako najem.

We wniosku został przedstawiony następujące zdarzenie przyszłe:

Spółka nabyła w drodze kupna zorganizowaną część przedsiębiorstwa (dalej: ZCP). Umowa sprzedaży została zawarta w formie aktu notarialnego. W skład nabytej zorganizowanej części przedsiębiorstwa wchodziły między innymi rzeczowe aktywa trwałe w leasingu finansowym. Przejęte w ramach transakcji zakupu ZCP aktywa w leasingu finansowym zostały wycenione przez niezależną firmę, która wyceniła wartość praw wynikających z cesji umów leasingu. Spółka przejęła również zobowiązania z tyt. powyższych umów. Przejęte umowy leasingu Spółka potraktowała bilansowo jako leasing finansowy. Podatkowo kwalifikacja umów uzależniona została od daty ich zawarcia. Zgodnie z tym podziałem:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00