Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 29.12.2015, sygn. IPTPP2/4512-616/15-2/JSz, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPP2/4512-616/15-2/JSz

Uznanie transakcji dostawy towarów dokonanej przez Wnioskodawcę w ramach transakcji łańcuchowej za wewnątrzwspólnotową dostawę towarów.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613, z późn. zm.) oraz § 6 pkt 3 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 25 sierpnia 2015 r. (data wpływu 27 listopada 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania transakcji dostawy towarów dokonanej przez Wnioskodawcę w ramach transakcji łańcuchowej za wewnątrzwspólnotową dostawę towarów jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 27 listopada 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania transakcji dostawy towarów dokonanej przez Wnioskodawcę w ramach transakcji łańcuchowej za wewnątrzwspólnotową dostawę towarów.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca zamierza prowadzić działalność gospodarczą w branży motoryzacyjnej będąc czynnym podatnikiem podatku VAT. Przedmiotem działalności będzie m.in. dostawa części samochodowych w kraju i za granicą. Dostawy towarów dokonywane będą (części samochodowych) na rzecz kontrahenta z Niemiec zwanego dalej odbiorcą głównym. Zarówno firma Wnioskodawcy jak i kontrahent z Niemiec będą podatnikami podatku VAT zarejestrowanymi dla potrzeb wewnątrzwspólnotowej dostawy (podatnicy VAT czynni). Z umowy pomiędzy Wnioskodawcą a odbiorcą głównym wynikać będzie, iż Wnioskodawca wysyłać będzie zamówiony towar bezpośrednio do kontrahentów z Unii Europejskiej, którzy są odbiorcami finalnymi. Odbiorców tych wskazywać będzie każdorazowo kontrahent z Niemiec. Wnioskodawca przekazywać będzie towar będący przedmiotem wewnątrzwspólnotowej dostawy kurierowi, który doręczać go będzie kontrahentowi finalnemu, pobierając jednocześnie dowód tegoż doręczenia. Odbiorcy finalni nie będą podawać numeru NIP (będą to w znacznej części osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej) oraz nie udzielą informacji, czy są podatnikami VAT zarejestrowanymi dla potrzeb wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00