Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 01.10.2015, sygn. IPTPP2/4512-407/15-2/JS, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPP2/4512-407/15-2/JS
w zakresie podstawy opodatkowania
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 6 pkt 3 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 10 lipca 2015 r. (data wpływu 17 lipca 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie podstawy opodatkowania jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 17 lipca 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie podstawy opodatkowania.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Podstawowym przedmiotem działalności Spółki S. Spółka z o.o. (dalej: S., Spółka) jest sprzedaż detaliczna w niewyspecjalizowanych sklepach z przewagą żywności, napojów i wyrobów tytoniowych (PKD 4711Z). Spółka jest czynnym podatnikiem podatku VAT. Spółka prowadzi działalność gospodarczą polegającą na sprzedaży detalicznej artykułów poprzez sieć placówek handlowych supermarketów i marketów zlokalizowanych na terenie całego kraju. Obecnie Spółka prowadzi łącznie 260 sklepów i zatrudnia ponad 7.000 pracowników.
Spółka zawarła z Towarzystwem Ubezpieczeń na Życie Spółką Akcyjną z siedzibą w (dalej: Ubezpieczyciel) umowę grupowego ubezpieczenia na życie pracowników i ich rodzin, na podstawie której pracownicy Spółki i ich rodziny mogą na własny rachunek przystąpić do ubezpieczenia na życie.
W dniu 25 czerwca 2015 roku Spółka zawarła z Ubezpieczycielem kolejną umowę Umowę Prewencyjną. W związku z zawartą przez S. i Ubezpieczycielem umową grupowego ubezpieczenia na życie pracowników Spółki i ich rodzin, Ubezpieczyciel, w ramach finansowania działalności prewencyjnej, mającej na celu zapobieganie powstawaniu lub zmniejszanie skutków wypadków ubezpieczeniowych, będzie przekazywał S. z posiadanego przez niego funduszu prewencyjnego (art. 149 ust. 2 pkt 1 ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o działalności ubezpieczeniowej), kwoty stanowiące równowartość 12,20% wysokości wszystkich należnych składek zainkasowanych przez Ubezpieczyciela z tytułu Umowy ubezpieczenia grupowego pracowników, z przeznaczeniem na dofinansowanie zadań prewencyjnych mających na celu:
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right