Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 10.02.2015, sygn. IPTPP2/443-891/14-2/PRP, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPP2/443-891/14-2/PRP
zakres uznania czynności przekazania przez Wnioskodawcę środków finansowych na podstawie umowy pożyczki lub depozytu nieprawidłowego za świadczenie usług
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 1 grudnia 2014 r. (data wpływu 4 grudnia 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania czynności przekazania przez Wnioskodawcę środków finansowych na podstawie umowy pożyczki lub depozytu nieprawidłowego za świadczenie usług jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 4 grudnia 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania czynności przekazania przez Wnioskodawcę środków finansowych na podstawie umowy pożyczki lub depozytu nieprawidłowego za świadczenie usług.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
. (dalej zwana: lub Wnioskodawca), będąca czynnym podatnikiem podatku VAT, zamierza wykorzystać różnicę w oprocentowaniu kredytów w Polsce oraz w Niemczech w celu realizacji zysku.
Aby osiągnąć ten cel, planuje zaciągnąć w polskim banku kredyt, a następnie pozyskane środki finansowe przekazać na finansowanie bieżącej działalności jedynemu udziałowcowi, z siedzibą w Niemczech (dalej zwana: ). nie posiada w Polsce stałego miejsca prowadzenia działalności i nie jest zarejestrowana na potrzeby polskiego podatku od towarów i usług.
Przekazanie środków finansowych przez na rzecz nastąpi albo na podstawie umowy pożyczki albo na podstawie umowy depozytu nieprawidłowego zakładającego, iż depozytariusz - będzie mieć możliwość dysponowania przekazanymi pieniędzmi, a składający do depozytu nieprawidłowego deponent - będzie otrzymywać z tego tytułu wynagrodzenie w postaci odsetek.