Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 03.11.2015, sygn. ILPB1/4511-1-1117/15-2/AG, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB1/4511-1-1117/15-2/AG

Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie ustalenia wartości początkowej środka trwałego.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613, z późn. zm.) oraz § 5 pkt 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 1 sierpnia 2015 r. (data wpływu 11 sierpnia 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ustalenia wartości początkowej środka trwałego jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 11 sierpnia 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ustalenia wartości początkowej środka trwałego.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

W dniu () 2013 r. Wnioskodawca kupił w drodze umowy zawartej w formie aktu notarialnego od Pani A. zabudowaną nieruchomość gruntową położoną w miejscowości B. (działka gruntu nr () o powierzchni 0,3176 ha, dla której Sąd Rejonowy Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą nr ()).

Z ceny nabycia przedmiotowej działki zostały wydzielone w umowie dwie części:

  • zawierająca cenę sprzedaży budynku wraz z częścią działki () znajdującej się pod budynkiem o powierzchni 0,1 ha w określonej kwocie oraz
  • zawierająca cenę za pozostałą część działki w innej określonej kwocie.

Przedmiotowy budynek (hala produkcyjna) nie stanowi odrębnego przedmiotu własności i w oparciu o zasadę superficies solo cedit jest z prawnego punktu widzenia częścią składową gruntu.

Wnioskodawca nie jest wstanie określić, czy przyjęta w akcie notarialnym część ceny przypisana części działki znajdującej się pod budynkiem odpowiada wartości rynkowej budynku.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00