Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 16.01.2015, sygn. ILPB2/415-1020/14-2/TR, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB2/415-1020/14-2/TR

Obowiązki płatnika.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, reprezentowanej przez pełnomocnika doradcę podatkowego Pana, przedstawione we wniosku z dnia 15 października 2014 r. (data wpływu 17 października 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 17 października 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca, w związku z prowadzoną przez siebie działalnością, organizuje różnego rodzaju imprezy i eventy o charakterze integracyjnym dla swoich pracowników. Działanie takie ma na celu integrację zespołu w celu poprawy warunków i atmosfery w pracy, co w opinii Wnioskodawcy, przekłada się na osiąganie lepszych wyników w pracy. Udział w wydarzeniach tego rodzaju zawsze ma charakter dobrowolny. Pracownicy deklarują w ustalonym przez Wnioskodawcę czasie dział w danym wydarzeniu. Uprzednie uzyskanie informacji o planowanej liczbie uczestników danego wydarzenia jest niezbędne ze względów organizacyjnych i logistycznych. Jest bowiem oczywistym, że każde ze spotkań, aby było przygotowane w należyty i rozsądny sposób musi opierać się na pewnych realnych założeniach co do liczby uczestników. Wnioskodawca nie wyciąga jakichkolwiek konsekwencji w stosunku do pracowników, którzy w ogóle nie zadeklarowali chęci udziału w danym przedsięwzięciu, jak i wobec pracowników, którzy co prawda złożyli deklarację udziału w konkretnym wydarzeniu, ale ostatecznie nie wzięli w nim udziału. Wnioskodawca nigdy nie podejmuje jakichkolwiek działań w celu wyjaśnienia przyczyn nieobecności i pracownik nie ponosi z tego tytułu żadnych konsekwencji.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00