Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 13.01.2015, sygn. ILPP2/443-1132/14-2/JK, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/443-1132/14-2/JK
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia związanego z nabyciem nieruchomości.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki X przedstawione we wniosku sygnowanym datą 15 października 2014 r. (data wpływu 13 października 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia związanego z nabyciem nieruchomości jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 13 października 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia związanego z nabyciem nieruchomości.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Spółka jest podmiotem wyspecjalizowanym w pozyskiwaniu nowych nieruchomości, budowie obiektów handlowych i magazynowych oraz ich wynajmie na rzecz podmiotu, który prowadzi w tych obiektach działalność gospodarczą.
W związku z powyższym, Spółka nabywa nieruchomości m.in. poprzez kupno praw własności gruntów i praw wieczystego użytkowania gruntów wraz z częściami składowymi należącymi do nabywanych nieruchomości (na przykład: budynki, budowle). Spółka będzie wykorzystywała nabyte nieruchomości w działalności opodatkowanej.
Dnia 29 sierpnia 2014 roku została zawarta umowa sprzedaży oraz oświadczenia o ustanowieniu służebności gruntowej (dalej: Umowa) pomiędzy Spółką a Sprzedającym, której przedmiotem była sprzedaż nieruchomości gruntowej niezabudowanej położonej w obrębie X, zwanej dalej Przedmiotową Nieruchomością. Na mocy powyższej Umowy Sprzedający zobowiązał się do sprzedaży Przedmiotowej Nieruchomości na rzecz Spółki. Jej powierzchnia wynosi X ha, a sklasyfikowana była w części wynoszącej X ha jako RIVb oraz w części jako W-RIVb, tj. rowy. Umowa sprzedaży jest wynikiem przetargu zorganizowanego przez Sprzedającego, którego przedmiotem była nieruchomość.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right