Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 03.12.2015, sygn. ITPP1/4512-956/15/MN, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/4512-956/15/MN
Czy w opisanej wyżej sytuacji w przypadku sprzedaży za pobraniem prawidłowe jest przyjęcie daty sprzedaży (dokonania dostawy) na fakturze VAT, a tym samym momentu powstania obowiązku podatkowego w VAT jako daty wydania towaru firmie kurierskiej?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613 z późn. zm.) oraz § 6 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 11 października 2015 r. (data wpływu) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia daty sprzedaży (daty dostawy) i tym samym momentu powstania obowiązku podatkowego dostawy towarów przesyłanych za pośrednictwem firmy kurierskiej jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 11 października 2015 r. został złożony wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia daty sprzedaży (daty dostawy) i tym samym momentu powstania obowiązku podatkowego dostawy towarów przesyłanych za pośrednictwem firmy kurierskiej.
W złożonym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca zakłada sklep internetowy oferujący ubrania i zabawki dla dzieci. Do wysłanego towaru będzie dołączana faktura VAT. Należność za wysłany towar będzie można uregulować przedpłatą na konto sklepu internetowego lub za pobraniem. Sprzedany towar zawsze będzie wysyłany firmą kurierską.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right