Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 14.10.2015, sygn. ITPP1/4512-758/15/BS, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/4512-758/15/BS

Obowiązek budowalny z tytułu świadczonych usług budowlanych.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r. poz. 613) oraz § 6 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 23 lipca 2015 r. (data wpływu 28 lipca 2015 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu świadczonych usług budowlanych jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 28 lipca 2015 r. został złożony wniosek, o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu świadczonych usług budowlanych.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca zawarł umowę o roboty budowlane na realizację inwestycji pn. B. Zamawiający zapłaci Wnioskodawcy za wykonanie przedmiotu umowy wynagrodzenie kosztorysowe ustalone na podstawie oferty oraz sprawdzonych i potwierdzonych obmiarów rzeczywiście wykonanych robót.

Poza powyższymi robotami może wystąpić konieczność wykonania części robót o charakterze dodatkowym. Umowa stanowi, że jeżeli w toku wykonywania robót dodatkowych zajdzie konieczność przeprowadzenia prac, które ilościowo będą wykraczać poza ilość opisaną w przedmiarze robót sporządzonym przez Zamawiającego, Wnioskodawca może żądać podwyższenia wynagrodzenia. Umowa w stosunku do tej części nie przewiduje płatności przejściowych bowiem stanowi, że rozliczenie i wypłata podwyższonego wynagrodzenia nastąpi przy końcowym rozliczeniu umowy czyli jednorazowo. Roboty o charakterze dodatkowym będą wykonywane bez określenia zapłaty. Do ustalenia wynagrodzenia za tę część robót dojdzie po ich całkowitym wykonaniu, przy końcowym rozliczeniu całej umowy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00