Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 16.11.2015, sygn. ITPB3/4510-501/15/PS, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB3/4510-501/15/PS

Po jakim kursie Spółka powinna przeliczać wartość zadłużenia wyrażonego w walucie obcej dla celów zastosowania art. 16 ust. 1 pkt 60 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych do odsetek od kredytów / pożyczek udzielanych Spółce przez Udziałowca w prowadzonych dla Spółki rachunkach?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613, z późn. zm.) oraz § 4 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r. poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 14 września 2015 r. (data wpływu 21 września 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie problematyki podatkowej dotyczącej tzw. niedostatecznej kapitalizacji jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 21 września 2015 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie problematyki podatkowej dotyczącej tzw. niedostatecznej kapitalizacji.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

M. S.A. (dalej Spółka) jest spółką mającą siedzibę na terytorium Polski, podlegającą w Polsce opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych (dalej: podatek CIT) od całości swoich dochodów, bez względu na miejsce ich osiągania.

Spółka jest stroną umowy o prowadzenie bieżącego rachunku rozliczeniowo-kredytowego zawartej z pośrednim udziałowcem Spółki (dalej: Udziałowiec). Na podstawie przedmiotowej umowy Udziałowiec zobowiązał się do prowadzenia dla Spółki rachunków rozliczeniowo-kredytowych, na których Spółka może deponować swoje środki pieniężne oraz zaciągać kredyty/ pożyczki na cele związane z prowadzoną przez Spółkę działalnością gospodarczą, stosownie do jej zapotrzebowania na środki pieniężne w określonej walucie. Przedmiotowa umowa obejmuje prowadzenie kilku odrębnych rachunków w walutach PLN, EUR, USD, CHF, NOK.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00