Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 28.07.2015, sygn. ITPB3/4510-213/15/AW, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB3/4510-213/15/AW

Czy Wnioskodawca prawidłowo klasyfikuje ponoszone koszty do poszczególnej grupy kosztów:
- kosztów bezpośrednio związanych z przychodami i jako takie powinny zostać potrącone z chwilą osiągnięcia odpowiadających im przychodów (grupa I)
- kosztów pośrednich innych niż bezpośrednio związanych z przychodami i jako takie powinny zostać potracone w dacie ich poniesienia (grupa II)?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) w zw. z § 9 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 13 maja 2015 r. (data wpływu 18 maja 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kwalifikacji ponoszonych wydatków do kosztów podatkowych jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 18 maja 2015 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kwalifikacji ponoszonych wydatków do kosztów podatkowych.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca posiada udziały i jednocześnie jest jedynym komplernentariuszem w firmie R.D.), która prowadzi działalność gospodarczą w zakresie realizacji projektów budowlanych związanych ze wznoszeniem budynków, wykonywaniem robót budowlanych, obrotem i zarządzaniem nieruchomościami na własny rachunek.

Spółka kupuje na własny rachunek nieruchomości, na których w oparciu o uzyskane pozwolenia na budowę prowadzi inwestycje budowlane polegające na wzniesieniu budynków mieszkalnych z garażami i usługowo-mieszkalnych z garażami (dalej: Inwestycje), celem sprzedaży gotowych obiektów. Nie są to środki trwałe dla Spółki.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00