Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 05.11.2015, sygn. ITPP3/4512-423/15/BJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP3/4512-423/15/BJ
Uznanie podmiotu za podatnika w związku z nabyciem towarów objętych procedurą odwrotnego obciążenia.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 6 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., z poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 14 sierpnia 2015 r. (data wpływu 20 sierpnia 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania za podatnika w związku z nabyciem towarów objętych procedurą odwrotnego obciążenia i obowiązku naliczenia i odprowadzenia podatku od towarów i usług - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 20 sierpnia 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania za podatnika w związku z nabyciem towarów objętych procedurą odwrotnego obciążenia i obowiązku naliczenia i odprowadzenia podatku od towarów i usług.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Komenda to państwowa jednostka budżetowa, powołana ustawą z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji (Dz. U. z 2015 r. poz. 355 z późn. zm.). Swoje wydatki pokrywa zgodnie z art. 13 ustawy o Policji bezpośrednio z budżetu państwa, a pobrane dochody odprowadza na rachunek dochodów budżetu państwa. Komenda jest dysponentem środków budżetowych III-go stopnia. Przedmiotem działalności Komendy jest realizacja zadań statutowych z zakresu działania Komendanta, jako organu administracji rządowej właściwego w sprawach ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymywania bezpieczeństwa i porządku publicznego. Do podstawowych zadań Policji należą między innymi ochrona życia i zdrowia ludzi oraz mienia przed bezprawnymi zamachami naruszającymi te dobra; ochrona bezpieczeństwa i porządku publicznego, w tym zapewnienie spokoju w miejscach oraz w środkach publicznego transportu i komunikacji publicznej, w ruchu drogowym i na wodach przeznaczonych do powszechnego korzystania, wykrywanie przestępstw i wykroczeń oraz ściganie ich sprawców, gromadzenie, przetwarzanie i przekazywanie informacji kryminalnych, inicjowanie i organizowanie działań mających na celu zapobieganie popełnieniu przestępstw i wykroczeń oraz zjawiskom kryminogennym i współdziałanie w tym zakresie z organami państwowymi i organizacjami społecznymi (..). Szczegółowy zakres działania jednostki obejmuje także utrzymywanie w należytym stanie zaplecza technicznego, zarządzanie i administrowanie siedzibami organu na potrzeby utrzymania i zapewnienia sprawnego i prawidłowego funkcjonowania aparatu dla organu i urzędu administracji.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right