Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 28.08.2015, sygn. ITPP1/4512-641/15/MN, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/4512-641/15/MN

Czy Wnioskodawcy, będącemu producentem cukru przysługuje prawo do odliczenia kwoty podatku naliczonego wynikającego z wystawionej przez plantatora buraków cukrowych faktury VAT, dokumentującej nabycie od plantatora należnych mu wysłodków, które pozostawione zostały producentowi cukru do swobodnego dysponowania w zamian za wypłaconą plantatorowi kwotę wyrównawczą?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) w zw. z § 9 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 22 czerwca 2015 r. (data wpływu 22 czerwca 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 22 czerwca 2015 r. złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego.

W złożonym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Pomiędzy Wnioskodawcą, określonym dalej jako producent cukru, a plantatorami buraków cukrowych zawarte zostały w 2015 r. umowy kontraktacyjne, których przedmiotem jest uprawa i dostarczenie buraków cukrowych. Typowa umowa kontraktacji, której uregulowanie zaczerpnięto z Kodeksu cywilnego uzupełniona jest o szczególne postanowienia uwzględniające treść przepisów prawa unijnego oraz krajowego dotyczące regulacji rynku rolnego, a także postanowienia wynikające z Porozumienia Branżowego zawartego między Producentami Cukru a Związkami Plantatorów Buraka Cukrowego. Zakres świadczeń obu stron umowy kontraktacji jest złożony i obejmuje, w pewnym uproszczeniu, ze strony plantatora dostawy buraków cukrowych oraz ze strony producenta cukru odbiór i zagospodarowanie (przerobienie) dostarczonych buraków oraz dokonanie zapłaty na rzecz plantatora.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00