Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 08.04.2015, sygn. ITPP3/4512-2/15/MD, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP3/4512-2/15/MD
Skutki podatkowe związane w występowaniem tzw. transakcji łańcuchowych.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 19 grudnia 2014 r. (data wpływu 5 stycznia 2015 r.), uzupełnionym w dniu 17 marca 2015 r. (data wpływu), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie skutków podatkowych związanych w występowaniem tzw. transakcji łańcuchowych jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 5 stycznia 2015 r. został złożony ww. wniosek, uzupełniony w dniu 17 marca 2015 r., o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie skutków podatkowych związanych w występowaniem tzw. transakcji łańcuchowych.
We wniosku oraz jego uzupełnieniu przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
sp. z o.o. sp. k. (dalej jako Spółka) jest aktywnym podatnikiem podatku od towarów i usług. Obecnie rozważa, że w przyszłości rozpocznie współpracę z nowymi kontrahentami lub zmienią się zasady współpracy z obecnymi kontrahentami. W ramach planowanej współpracy mogą wystąpić następujące transakcje:
- Spółka będzie dokonywała dostawy towarów na rzecz kontrahenta z innego państwa członkowskiego UE, ale towar będzie bezpośrednio transportowany do podmiotu z państwa niebędącego członkiem Wspólnoty (transakcja łańcuchowa). Towary będą transportowane z terytorium Polski poza terytorium Unii Europejskiej (towar opuści terytorium UE);
- Spółka będzie dokonywała dostawy towarów na rzecz kontrahenta z innego państwa członkowskiego UE, ale towar będzie bezpośrednio transportowany do innego podmiotu z innego państwa członkowskiego (transakcja łańcuchowa). Towary będą transportowane z terytorium kraju, tj. Polski na terytorium państwa członkowskiego innego niż terytorium kraju (opuszczą terytorium Rzeczypospolitej Polskiej).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right