Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 06.02.2015, sygn. ITPP1/443-1398/14/AP, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-1398/14/AP

Zasadność zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług, przy wystawianiu faktury w związku z odpłatnym przekazaniem prawa wieczystego użytkowania gruntu na nabywców.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 6 listopada 2014 r. (data wpływu 10 listopada 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku sprzedaży prawa wieczystego użytkowania gruntu zabudowanego budynkiem handlowo-mieszkalnym jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 10 listopada 2014 r. został złożony ww. wniosek, o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku sprzedaży prawa wieczystego użytkowania gruntu zabudowanego budynkiem handlowo-mieszkalnym.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Klienci (ojciec i córka) zakupili na przetargu od Spółdzielni mieszkaniowej w 1992 roku nakłady rzeczowe niedokończonego obiektu budowlanego, jakim była konstrukcja żelbetonowa pawilonu handlowego (pawilonu świetlicowego), wybudowanego przez Spółdzielnię w ramach planu realizacyjnego budowy osiedla domków jednorodzinnych w zabudowie szeregowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą (zwanego zadanie 1/II) w dzielnicy G. O. w latach 80-tych XX wieku. Klienci zawarli umowę kupna-sprzedaży konstrukcji ww. pawilonu w dniu 8 czerwca 1992 r., której warunkiem było zapłacenie żądanej kwoty w kasie Spółdzielni. W ramach umowy ustalono, że grunt znajdujący się pod pawilonem będzie przekazany przez Spółdzielnię w niezbędnym zakresie w wieczyste użytkowanie właścicielom budynku po załatwieniu niezbędnych formalności, jak:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00