Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 12.12.2014, sygn. IPPP1/443-1091/14-2/AP, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/443-1091/14-2/AP

określenie podstawy opodatkowania podatkiem VAT z tytułu wniesienia aportu Gruntu

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 18 września 2014 r. (złożonym osobiście dnia 18 września 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia podstawy opodatkowania podatkiem VAT z tytułu wniesienia aportu Gruntu jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 18 września 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia podstawy opodatkowania podatkiem VAT z tytułu wniesienia aportu Gruntu.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Sp. z o.o. (dalej: Spółka lub Wnioskodawca) prowadzi działalność gospodarczą na rynku nieruchomości. Spółka jest zarejestrowanym, czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług. Spółka posiada udział w prawie współużytkowania wieczystego gruntu. Wspomniany grunt jest niezabudowany. W odniesieniu do ww. gruntu wydana została decyzja o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, wskazująca na jego biurowo‑usługowe przeznaczenie. W odniesieniu do przedmiotowego gruntu nie został opracowany plan zagospodarowania przestrzennego. W konsekwencji, wspomniany grunt spełnia definicję terenów budowlanych określoną w art. 2 pkt 33 Ustawy o VAT.

Grunt wykorzystywany jest przez Spółkę w działalności podlegającej VAT. Spółka nabyła Grunt w ramach aportu przedsiębiorstwa, jaki wniosła do Spółki Y. Sp. z o.o. W związku z uprzednim nabyciem Gruntu przez spółkę Y. Sp. z o.o., podmiot ten miał prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00