Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 09.12.2014, sygn. IPPP1/443-1032/14-2/AS, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/443-1032/14-2/AS

usługi prawne - moment powstania obowiązku

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749 z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 4 września 2014 r. (data wpływu 10 września 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego dla świadczonych usług jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 10 września 2014 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego dla świadczonych usług.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Sp.k. (Spółka) jest spółką osobową prawa polskiego zorganizowaną w formie spółki komandytowej. Przedmiotem działalności Wnioskodawcy jest działalność prawnicza oraz doradztwo podatkowe. Wnioskodawca jest zarejestrowanym podatnikiem podatku od towarów i usług. Spółka świadczy usługi prawne na rzecz klientów polskich i zagranicznych, przedsiębiorców i osób fizycznych (klienci).

Spółka podpisuje umowy z klientami na świadczenie usług prawnych. Usługi prawne świadczone przez Spółkę rozliczane są albo w oparciu o liczbę godzin poświęconych na pracę dla danego klienta (na podstawie raportu z prac wykonanych dla danego klienta, który generowany jest przez system elektroniczny funkcjonujący w Spółce) lub ryczałtowo (tj. za z góry ustaloną kwotę wynagrodzenia).

W ogólnych warunkach umów o świadczenie pomocy prawnej i podatkowej (OWU) lub w umowie z klientem zawarte są postanowienia wskazujące, że prace rozliczane godzinowo rozliczane są w systemie miesięcznym (miesięczny okres rozliczeniowy). Prace rozliczane w oparciu o ryczałtowo ustalone wynagrodzenie rozliczane są po wykonaniu konkretnego zlecenia.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00