Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 15.09.2014, sygn. IPPP3/443-632/14-2/KB, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-632/14-2/KB
W zakresie opodatkowania prowizji stawką właściwą dla biletów lotniczych
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Strony przedstawione we wniosku z dnia 25 czerwca 2014 r. (data wpływu 4 lipca 2014 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania prowizji stawką właściwą dla biletów lotniczych jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 4 lipca 2014 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania prowizji stawką właściwą dla biletów lotniczych.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: Spółka) prowadzi działalność gospodarczą między innymi w zakresie pośrednictwa w sprzedaży usług pasażerskiego przewozu lotniczego (dalej: biletów lotniczych) na lotniskach. Spółka jest upoważniona do sprzedaży biletów lotniczych na podstawie umów zawartych z przewoźnikami lotniczymi (dalej: przewoźnikami) w ramach usług przewozu pasażerskiego świadczonych przez przewoźników. Spółka tylko pośredniczy w sprzedaży biletów lotniczych w zorganizowanych na terenie portów lotniczych punktach, zwanych biurami biletowymi, sama nie wykonuje i nie organizuje przewozów lotniczych, pośrednicząc w sprzedaży biletów lotniczych.
Umowy zawarte z przewoźnikami przewidują między innymi, że za czynności pośrednictwa w sprzedaży biletów lotniczych Spółka ma prawo pobierać bezpośrednio od pasażera dodatkową opłatę stanowiącą wynagrodzenie Spółki (dalej: prowizję). Prowizja jest pobierana między innymi za usługę wyszukania połączenia lotniczego, dokonania rezerwacji, naliczenia opłat dodatkowych oraz pobrania od pasażera zapłaty za bilety lotnicze w celu przekazania tej zapłaty przewoźnikowi.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right