Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 22.08.2014, sygn. IPPP3/443-475/14-2/KT, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-475/14-2/KT

zastosowanie stawki 0% do zaliczek otrzymanych z tytułu eksportu towarów oraz wykazanie tych zaliczek w deklaracji VAT w okresie ich otrzymania

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. nr 112, poz. 770, z późn. zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 20 maja 2014 r. (data wpływu 23 maja 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania stawki 0% do zaliczek otrzymanych z tytułu eksportu towarów oraz wykazania tych zaliczek w deklaracji VAT w okresie ich otrzymania - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 23 maja 2014 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania stawki 0% do zaliczek otrzymanych z tytułu eksportu towarów oraz wykazania tych zaliczek w deklaracji VAT w okresie ich otrzymania.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Sp. z o.o. (dalej jako: Spółka lub Wnioskodawca) jest dystrybutorem produktów i usług dla przemysłu związanych z technologią napędów i sterowań. W ramach działalności gospodarczej Spółka m.in. importuje towary do Polski, a następnie dokonuje ich eksportu z terytorium Polski m.in. na rynki wschodnie (np. na Ukrainę, Białoruś, do Armenii).

Spółka określa warunki dostawy na rzecz klientów w pisemnej umowie, bądź w wycenie przesyłanej klientowi przed złożeniem przez niego zamówienia (w przypadku, gdy Spółka nie ma podpisanej umowy z danym klientem). Zwykle dokumenty te stanowią, że Spółka przystąpi do realizacji zamówienia dopiero po otrzymaniu zaliczki od klienta. Z dokumentów wynikają również warunki dostaw towarów m.in. zgodnie z Incoterms 2010. Najczęściej Spółka dokonuje dostaw towarów na warunkach EXW lub FCA, co oznacza, że dostawa następuje w momencie udostępnienia gotowych do eksportu towarów w magazynie Spółki lub ich wydania przewoźnikowi w tym magazynie. Wraz z towarami Spółka przekazuje przewoźnikowi między innymi deklarację eksportową, na której Spółka jest wskazana jako eksporter. Towary są wywożone przez przewoźnika poza obszar Unii Europejskiej, na terytorium państwa trzeciego. Jako potwierdzenie eksportu towarów Spółka otrzymuje potwierdzone przez organy celne odpowiednie dokumenty eksportowe.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00