Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 24.10.2014, sygn. IPPP3/443-742/14-2/JF, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-742/14-2/JF

powstanie obowiązku podatkowego oraz obowiązek wystawienia faktury korygującej

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 28 lipca 2014 r. (data wpływu 1 sierpnia 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie powstania obowiązku podatkowego oraz obowiązku wystawienia faktury korygującej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 1 sierpnia 2014 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie powstania obowiązku podatkowego oraz obowiązku wystawienia faktury korygującej.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Spółka lub Wnioskodawca jest czynnym podatnikiem podatku VAT w związku / prowadzoną w Polsce działalnością gospodarczą w branży motoryzacyjnej. Sprzedaż pojazdów Spółki jest realizowana poprzez sieć autoryzowanych salonów samochodowych (dalej: Dealerzy).

Spółka nabywa dystrybuowane na terytorium kraju pojazdy od dostawców z innych krajów Unii Europejskiej. Pojazdy te są przemieszczane na terytorium Polski bądź, w zależności od modelu, produkowane na terytorium Polski, i sprzedawane na rzecz Spółki przez zagranicznego dostawcę. Następnie Spółka sprzedaje nabyte pojazdy na rzecz Dealerów, co jest dokumentowane przez Spółkę za pomocą faktur.

Zgodnie z przyjętymi warunkami handlowymi, w momencie sprzedaży przez Spółkę pojazdów poszczególnym Dealerom, pojazdy te są:

  1. dostarczane do zarządzanego przez niezależny podmiot magazynu głównego (dalej: Magazyn Główny), w którym pojazdy te przechowywane są na rzecz i koszt Dealerów. Z chwilą wystawienia faktury dokumentującej sprzedaż pojazdu na rzecz Dealera i wprowadzenia tego pojazdu do Magazynu Głównego Dealer ma pełną możliwość dysponowania pojazdem, w tym dokonania sprzedaży przedmiotowego pojazdu na rzecz klienta ostatecznego, odbioru pojazdu z Magazynu Głównego w dowolnym momencie bądź podjęcia decyzji o jego dalszym przechowywaniu w Magazynie Głównym do czasu jego odbioru. Ponadto, z chwilą wprowadzenia pojazdu do Magazynu Głównego na Dealera przenoszone są również wszelkie ryzyka związane z pojazdem, w tym jego uszkodzeniem.
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00