Interpretacja indywidualna z dnia 03.07.2014, sygn. IPPP1/443-626/14-2/KC, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/443-626/14-2/KC
w zakresie prawa do odliczenia z faktur otrzymanych za pomocą poczty elektronicznej
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa ( Dz.U. z 2012 r., poźn. 749, z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poźn. 770, z późn. zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, działający w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 21 maja 2014 r. (data wpływu 30 maja 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia z faktur otrzymanych za pomocą poczty elektronicznej - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 30 maja 2014 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia z faktur otrzymanych za pomocą poczty elektronicznej.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Sp. z o.o. (dalej: Spółka) jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług. W związku z prowadzoną działalnością gospodarczą, Spółka dokonuje zakupów towarów i usług od kontrahentów będących zarejestrowanymi podatnikami podatku od towarów i usług czynnymi. Zakupy te są wykorzystywane do czynności opodatkowanych podatkiem od towarów i usług.
W związku z licznymi prośbami kontrahentów oraz potrzebą usprawnienia procesu wymiany dokumentacji księgowej związanej z dokonanymi transakcjami zakupowymi, Spółka zamierza wyrażać zgodę na to, aby faktury były wystawiane przez poszczególnych kontrahentów w formie elektronicznej i przesyłane do Spółki również w formie elektronicznej. Spółka zamierza udostępnić kontrahentom dwa kanały komunikacji elektronicznej, na potrzeby przesyłania faktur w formie elektronicznej, w szczególności: