Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 15.10.2014, sygn. IPPP1/443-1031/14-2/IGo, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/443-1031/14-2/IGo

Opodatkowanie i prawo do odliczenia podatku przy transakcji nabycia składników majątku.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r. poz. 749 z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 8 września 2014 r. (data wpływu 10 września 2014 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania i prawa do odliczenia podatku przy transakcji nabycia składników majątku - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 10 września 2014 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania i prawa do odliczenia podatku przy transakcji nabycia składników majątku.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

X Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (zwana dalej Spółką, Kupującym lub Wnioskodawcą) jest polskim podmiotem gospodarczym, zarejestrowanym jako podatnik VAT czynny. Spółka nabyła od Y S.A. (dalej określanej jako Y lub Sprzedający) używaną linię pras (zwaną dalej: Linią Pras).

Linia Pras składa się z kilkunastu elementów, tworzących urządzenie przeznaczone do produkcji metalowych elementów. Produkcja prowadzona z wykorzystaniem Linii Pras polegała na nadawaniu pożądanych kształtów metalowym elementom, które następnie były wykorzystywane przez Y w ramach działalności produkcyjnej Y .

Y (podmiot zarejestrowany jako czynny podatnik VAT w Polsce), nabyła Linię Pras w 1997 r. oraz dokonała jej importu do Polski. Import Linii Pras był opodatkowany podatkiem VAT według podstawowej stawki VAT. Linia Pras była wykorzystywana przez Y w ramach procesu produkcji w związku z działalnością gospodarczą Sprzedającego (produkcja samochodów i samochodowych części zamiennych). Działalność gospodarcza prowadzona przez Sprzedającego, w ramach której była wykorzystywana Linia Pras była przedmiotem opodatkowania VAT.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00