Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 12.08.2014, sygn. IPPP1/443-548/14-2/AP, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/443-548/14-2/AP
Opodatkowanie transakcji zbycia udziałów oraz uwzględnienie ich we wskaźniku proporcji odliczenia częściowego podatku naliczonego.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 13 maja 2014 r. (data wpływu 15 maja 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania za niepodlegające opodatkowaniu transakcji zbycia udziałów oraz uwzględnienia ich we wskaźniku proporcji odliczenia częściowego podatku naliczonego jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 15 maja 2014 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania za niepodlegające opodatkowaniu transakcji zbycia udziałów oraz uwzględnienia ich we wskaźniku proporcji odliczenia częściowego podatku naliczonego.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, polskim rezydentem podatkowym (dalej: Spółka). Spółka jest zarejestrowanym podatnikiem VAT czynnym. W przyszłości, z uwagi na planowaną restrukturyzację grupy kapitałowej, do Spółki mogą zostać wniesione w drodze aportu udziały lub akcje (dalej: Udziały).
Spółka nie będzie uczestniczyła w zarządzaniu spółkami, których Udziały nabędzie, w zakresie wykraczającym poza czynności wynikające ze zwykłego prawa własności Udziałów. W szczególności Spółka nie zamierza świadczyć na rzecz tych spółek usług zarządzania, w tym zarządzania płynnością finansową. Spółka, choć w jej przedmiocie działalności określonym w umowie spółki znajduje się działalność maklerska związana z rynkiem papierów wartościowych i towarów giełdowych (PKD 66.12.Z), nie prowadzi obecnie działalności maklerskiej lub brokerskiej i nie planuje prowadzić działalności gospodarczej polegającej na nabywaniu udziałów lub akcji w spółkach w celu ich odsprzedaży z zyskiem.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right