Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 18.08.2014, sygn. IPPB5/423-578/14-2/PS, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB5/423-578/14-2/PS

Czy w przedstawionym stanie faktycznym okoliczności wynajęcia biura, zatrudnienia pracownika, jak również wykonywania przez Prezesa Spółki wskazanych we wniosku czynności będą skutkowały powstaniem zakładu Spółki na terenie Polski ?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 8 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 16 czerwca 2014 r. (data wpływu 20 czerwca 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie przepisów umowy między Rzecząpospolitą Polską a Republiką Słowacką w sprawie unikania podwójnego opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i majątku, sporządzonej w Warszawie dnia 18.08.1994 r.(Dz. U. z 1996 r. nr 30, poz. 131, dalej umowa polskosłowacka) - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dnu 20 czerwca 2014 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie przepisów umowy między Rzecząpospolitą Polską a Republiką Słowacką w sprawie unikania podwójnego opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i majątku, sporządzonej w Warszawie dnia 18.08.1994 r. (Dz. U. z 1996 r. nr 30, poz. 131, dalej umowa polsko słowacka).

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca zamierza wynająć w Polsce biuro oraz zatrudnić pracownika. Spółka nie zamierza otwierać w Polsce swojego oddziału. Biuro ma służyć potrzebom Prezesa Spółki, który na terenie Polski będzie się zajmował koordynowaniem współpracy pomiędzy Spółką, a polskimi podmiotami powiązanymi obejmującej świadczenie na rzecz spółki usług wsparcia (w szczególności usługi w zakresie obsługi handlu na rynku hurtowym, zarządzania ryzykiem, obsługi marketingu, analizy rynku energii elektrycznej na Słowacji, wsparcia w zakresie controlingu, finansów, w tym koordynowania zamknięcia roku finansowego Spółki). Ponadto, w ramach powyższej współpracy z polskimi podmiotami powiązanymi, Spółka (poza głównym przedmiotem działalności Spółki, jakim jest sprzedaż energii elektrycznej do klientów detalicznych) będzie nabywać/sprzedawać energię elektryczną w ramach rynku hurtowego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00