Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 26.06.2014, sygn. IPPB3/423-385/14-2/AG, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB3/423-385/14-2/AG
Czy połączenie przez przejęcie Spółki przez Wnioskodawcę w opisanym stanie faktycznym będzie skutkowało powstaniem po stronie Wnioskodawcy przychodu (dochodu) podlegającego opodatkowaniu na podstawie przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: ustawa o CIT) ?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 26 marca 2014 r. (data wpływu 3 kwietnia 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej m.in. podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie przychodów - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 3 kwietnia 2014 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie przychodów.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Spółka M. Sp. z o.o. (dalej: Wnioskodawca) jest spółką kapitałową mającą siedzibę na terytorium Polski, prowadzącą działalność gospodarczą w zakresie edukacji. Wnioskodawca jest czynnym podatnikiem VAT.
W 2001 r. Wnioskodawca zawarł ze spółką P. S.A. (dalej: P.) umowę dzierżawy nieruchomości obejmującej:
- grunt będący własnością Skarbu Państwa, którego użytkownikiem wieczystym jest P.;
- budynki posadowione na gruncie będące własnością P., w tym:
- budynek przeznaczony na cele edukacyjne;
- niniejszy budynek przeinaczony na cele gospodarcze;
- zwana dalej Nieruchomością, w celu prowadzenia na terenie Nieruchomości placówki oświatowej.
W 2013 r. spółka F. Sp. z o.o. (dalej: Spółka) nabyła Nieruchomość od P. (tj. prawo użytkowania wieczystego gruntu oraz prawo własności posadowionych na nim budynków), która w tej chwili stanowi główny składnik majątku Spółki. W związku z powyższym, podmiotem, który wydzierżawia Wnioskodawcy Nieruchomość jest obecnie Spółka.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right