Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 19.08.2014, sygn. IPPP1/443-769/14-2/AW, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/443-769/14-2/AW
obowiązek podatkowy (19a) dla dostawy dokonywanej za pośrednictwem firm kurierskich lub spedycyjnych
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012r. poz. 749 z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 4 lipca 2014 r. (data wpływu 7 lipca 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego dla dostawy towarów dokonywanej za pośrednictwem firm kurierskich lub spedycyjnych - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 7 lipca 2014 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego dla dostawy towarów dokonywanej za pośrednictwem firm kurierskich lub spedycyjnych.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe:
Spółka z o.o. ( dalej: Spółka) prowadzi na terenie Rzeczypospolitej Polskiej działalność gospodarczą w zakresie sprzedaży wózków widłowych oraz serwisu i wynajmu tychże, opodatkowaną podatkiem VAT, rozliczanym przez Spółkę w okresach rozliczeniowych miesięcznych. Spółka jest również zarejestrowana jako podatnik VAT czynny.
W ramach prowadzonej działalności gospodarczej Spółka między innymi dokonuje czynności opodatkowanych polegających na sprzedaży nabywcom najczęściej krajowym części zamiennych i opon do wózków widłowych bez świadczenia usług serwisowych. Towar może być odebrany przez nabywcę w siedzibie Spółki lub którymś z jej oddziałów (co ma miejsce rzadko) lub najczęściej jest odbierany i wysyłany do nabywcy przez firmy spedycyjne, działające na zlecenie Spółki w oparciu o umowę przewozu.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right