Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 28.08.2014, sygn. IPPB3/423-588/14-2/DP, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB3/423-588/14-2/DP
CIT- w zakresie ustalenia konsekwencji podatkowych jakie poniesie wspólnik spółki komandytowej w wyniku połączenia z tą spółką.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r. poz. 749 z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 20 maja 2014 r. (data wpływu 6 czerwca 2014 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącego podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia konsekwencji podatkowych jakie poniesie wspólnik spółki komandytowej w wyniku połączenia z tą spółką jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 6 czerwca 2014 r. złożono ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczący podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia konsekwencji podatkowych jakie poniesie wspólnik spółki komandytowej w wyniku połączenia z tą spółką.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością posiada status komplementariusza spółki M. spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa (dalej sp. z o.o. sp.k.). Komandytariuszem spółki z o.o. sp.k. jest spółka C. Spółka Akcyjna.
W najbliższym czasie, Wnioskodawca planuje połączenie Spółek w trybie, określonym przepisem art. 492 § 1 pkt 1 Kodeksu spółek handlowych, tj. poprzez przeniesienie całego majątku spółki pod firmą M. Spółka z o.o. sp.k. (Spółki Przejmowanej) na spółkę pod firmą M. Spółka ograniczoną odpowiedzialnością (Spółkę Przejmującą) łączenie się przez przejęcie. Mając na względzie, że Spółka Przejmująca jest obecnie Wspólnikiem (komplementariuszem) Spółki Przejmowanej, połączenie Spółek nastąpi z podwyższeniem kapitału zakładowego Spółki Przejmującej, przy czym nowo utworzone udziały zostaną wydane wyłącznie drugiemu Wspólnikowi (komandytariuszowi) Spółki Przejmowanej, tj. spółce pod firmą C. Spółka Akcyjna. Ze sporządzonego przez Wnioskodawcę planu połączenia wynika, iż wartość przejętego majątku przewyższy wartość udziałów, które zostaną wydane pozostałemu wspólnikowi C. Spółka Akcyjna . W tej sytuacji, w Spółce Przejmującej powstanie tzw. agio.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right