Interpretacja indywidualna z dnia 17.07.2014, sygn. IPPP3/443-419/14-2/JK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-419/14-2/JK
brak obowiązku rozliczenia na druku VAT-23 przemieszczenia żurawia kołowego
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Strony przedstawione we wniosku z dnia 5 maja 2014 r. (data wpływu 9 maja 2014 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku obowiązku rozliczenia na druku VAT-23 przemieszczenia żurawia kołowego - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 9 maja 2014 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku obowiązku rozliczenia na druku VAT-23 przemieszczenia żurawia kołowego.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Spółka S.A. (zwana dalej: Podatnikiem lub Wnioskodawcą) świadczy m.in. usługi wynajmu sprzętu budowlanego, w tym m.in. wynajmu budowlanych żurawi samojezdnych. Pojazdy te mogą poruszać się samodzielnie po drogach publicznych i w związku z tym podlegają rejestracji we właściwych urzędach gminy jako samochód specjalny - żuraw samochodowy (kod ITS: 07-506).
Wnioskodawca jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług.
Żuraw kołowy (samojezdny, samobieżny), to urządzenie dźwigowe na podwoziu samochodu ciężarowego lub specjalnie skonstruowanym podwoziu samojezdnym, używane stacjonarnie do prac przeładunkowych i montażowych. Żuraw samochodowy składa się z wciągarek i wychylnego wysięgnika o konstrukcji teleskopowej lub kratowej osadzonego na obrotowym pomoście (kolumnie), co zapewnia podnoszenie i opuszczanie ciężaru oraz jego przemieszczanie przez obrót pomostu i zmianę wysięgu.
- są uznawane za nowy środek transportu.