Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 23.06.2014, sygn. IPPP3/443-279/14-2/KT, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-279/14-2/KT

brak obowiązku rejestracji dla celów VAT z tytułu nieodpłatnego przekazania na rzecz polskiego pracownika samochodu firmowego do prywatnego użytku

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 8 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. z 2007 r. nr 112, poz. 770, z późn. zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 24 marca 2014 r. (data wpływu 27 marca 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku rejestracji dla celów VAT z tytułu nieodpłatnego przekazania na rzecz polskiego pracownika samochodu firmowego do prywatnego użytku jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 27 marca 2014 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku rejestracji dla celów VAT z tytułu nieodpłatnego przekazania na rzecz polskiego pracownika samochodu firmowego do prywatnego użytku.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Spółka kapitałowa prawa niemieckiego N. (dalej N. albo Spółka") zamierza od 1 czerwca 2014 zatrudnić zamieszkałego w Polsce pracownika. Temu pracownikowi N. przekaże samochód firmowy (który zostanie przez N. nabyty w Niemczech), do korzystania również dla celów prywatnych, nieodpłatnie. Przy nabyciu samochodu w Niemczech Spółka dokona odliczenia podatku naliczonego z faktury za jego zakup na podstawie przepisów obowiązujących w Niemczech. Samochód zostanie przekazany pracownikowi na czas trwania stosunku pracy, który to okres przekroczy 30 dni.

Należy mieć na względzie to, że w momencie przekazania samochodu, pracownik nie będzie przedsiębiorcą (podatnikiem).

- jeżeli podatnikowi przysługiwało, w całości lub w części, prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z tytułu nabycia, importu lub wytworzenia tych towarów lub ich części składowych.
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00