Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 18.06.2014, sygn. IPPP3/443-283/14-2/SM, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-283/14-2/SM

brak opodatkowania i wystawiania faktur VAT dla otrzymywanych kwot gwarancyjnych

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 8 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku (data wpływu 28 marca 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania otrzymywanych kwot gwarancyjnych i obowiązku wystawiania faktur - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 28 marca 2014 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania otrzymywanych kwot gwarancyjnych i obowiązku wystawiania faktur.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenia przyszłe:

R. (haftungsbeschränkt) C. (dalej: Nabywca lub Wnioskodawca) mająca siedzibę w Republice Federalnej Niemiec jest spółką osobową planującą rozpocząć działalność gospodarczą na polskim rynku nieruchomości. Przedmiotem działalności Nabywcy będzie między innymi obrót nieruchomościami oraz wynajem powierzchni podmiotom trzecim. Wnioskodawca jest zarejestrowany w Polsce jako podatnik VAT czynny. Obecnie, Wnioskodawca zamierza nabyć od R. spółka z ograniczoną odpowiedzialnością P. (dalej: Zbywca) nieruchomość znaną jako P 1 (Nieruchomość), obejmującą prawo wieczystego użytkowania działek gruntu oraz prawo własności budynków i budowli znajdujących się na tych działkach gruntu.

Powierzchnie biurowa, handlowa oraz parkingi znajdujące się w Nieruchomości są obecnie zasadniczo w pełni wynajęte różnym najemcom będącym stronami trzecimi o dobrej reputacji i wysokiej wiarygodności. W momencie nabycia Nieruchomości, zgodnie z art. 678 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93, z późn. zm., dalej: Kodeks cywilny) Wnioskodawca z mocy prawa wstąpi w prawa i obowiązki wynajmującego wynikające z umów najmu dotyczących powierzchni w Nieruchomości.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00