Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 05.06.2014, sygn. IPPB3/423-288/14-2/GJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB3/423-288/14-2/GJ

dotycząca podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012r., poz. 749 z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 10 marca 2014r. (data wpływu 14 marca 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 14 marca 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny

Wnioskodawca (zwana dalej Wnioskodawcą lub Spółką) w wyniku przetargów organizowanych zgodnie z ustawą Prawo Zamówień Publicznych, wyłoniła firmę X, która, jako podwykonawca Wnioskodawca miał doręczać przesyłki oraz materiały marketingowe (druki bezadresowe) w różnych miastach i ich okolicach. Zgodnie z zawartymi umowami, firma X jako wykonawca zobowiązała się do wykonywania na rzecz zamawiającego czynności w zakresie doręczania druków bezadresowych, a w niektórych miejscowościach również przesyłek. Zgodnie z umowami, Wnioskodawca zobowiązał się do zapłaty firmie X wynagrodzenia obliczonego jako iloczyn liczby druków bezadresowych doręczonych i ceny jednostkowej netto. Umowy (a wcześniej Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia), określały przewidywaną liczbę druków bezadresowych przeznaczonych do doręczenia. Ponadto, co do zasady, Wnioskodawca w umowach zastrzegła sobie prawo do zmniejszenia liczby druków bezadresowych do doręczenia. W zależności od miejscowości, której dotyczyła umowa były to wartości w wysokości 30%, a nawet 50%. Wybrana firma X w sposób rażący nie wywiązywała się z łączących ją z Wnioskodawcą umów, o czym świadczą liczne kary umowne, którymi Wnioskodawca obciążał tę firmę w trakcie realizacji umowy, a wśród zarzutów Wnioskodawca wobec tej firmy można wymienić:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00