Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 12.05.2014, sygn. IPPB5/423-162/14-2/JC, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB5/423-162/14-2/JC

Czy w przedstawionym zdarzeniu przyszłym (gdy Spółka będzie miała ujemne salda w systemie Cash pooling a jej spółka zależna, A. Sp. z o. o., będzie miała salda dodatnie i suma sald Spółki oraz A. Sp. z o. o. będzie zawsze powyżej zera), nie będzie miało miejsce opodatkowanie podatkiem u źródła zgodnie z art. 21 ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. Z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 17 lutego 2014 r. (data wpływu 24 lutego 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie zasad opodatkowania podatkiem u źródła odsetek wypłacanych w ramach cash poolingu - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 24 lutego 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie zasad opodatkowania podatkiem u źródła odsetek wypłacanych w ramach cash poolingu.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Od maja 2013 roku Spółka należy do międzynarodowej grupy D., która skupia spółki ze 130 krajów na całym świecie.

W ciągu ostatnich kilku lat do dnia dzisiejszego w zakresie optymalizowania przepływów pieniężnych Spółka korzysta z usługi zarządzania płynnością w formie limitów dziennych świadczonej przez Bank I. Stronami umowy jest Bank I, A. Sp. z o.o. (spółka córka, spółka zależna od Spółki) oraz Spółka. A. Sp. z o.o. posiada siedzibę w Polsce i jest podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych w Polsce. Przedmiotem umowy jest świadczenie przez Bank I uczestnikom usługi (A. Sp. z o.o. oraz Spółka) kompleksowego zarządzania wspólną płynnością finansową uczestników, w formie limitów dziennych, mającej na celu ułatwienie uczestnikom codziennego zarządzania środkami pieniężnymi. W ciągu każdego dnia funkcjonowania usługi, każdy z uczestników wykonuje zlecenia płatniczych w ciężar swojego rachunku bankowego bez konieczności jego uprzedniego zasilenia, pod warunkiem, że w wyniku realizacji takiego zlecenia:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00